העשרת צהריים, רשת צהרונים, קייטנות וחוגים

חברת העשרת צהריים היא רשת חינוכית של צהרונים קייטנות וחוגים. הרשת הוקמה בשנת 2000 ומספקת שירותי חינוך משלים איכותי ומפוקח לאורך כל השנה. הרשת צמחה מהחינוך המשלב (שילוב של דתיים וחילוניים) ונותנת מענה חינוכי ייחודי לילדים מכל המגזרים (ממלכתי דתי ועוד) ומכל הקשת החינוכית .

אנו  בחברת העשרת צהריים רואים בשעות הלא פורמליות שמעבר לשעות הלימוד בגן או בבית הספר שעות משמעותיות בהן אנו מעשירים את עולמם של הילדים בתכנים ובחוויות בדרך לא אמצעית במסגרת חמה אמפאתית ותומכת.

בכל ישוב, קהילה או מגזר בו אנו פועלים, אנו מתאימים את התכנים, הדרך והאמצעים לאופי המסגרת החינוכית ובשיתוף פעולה מלא של ציבור ההורים.

רונן ואורלי הרמן – הרוח החיה מאחורי החברה

חברת העשרת צהריים הוקמה והינה בבעלות רונן ואורלי הרמן בעלי תואר M.A במנהל חינוכי ותוארB.A בחינוך לא פורמאלי ותעודת הוראה.

מאז ומעולם אהבנו להדריך בכלל וילדים בפרט. את הצעדים הראשונים שלנו בהדרכה עשינו בתנועות הנוער, אח"כ בצבא במסגרת הגדנ"ע והשירות הלאומי, דרך מועדוניות משפחתיות בדרום ת"א, מפתנים ומרכזי חינוך לנוער ועד הפעלת מסגרות צהריים משלימות, חוגים וקייטנות.

ראיית הילד במרכז ועטיפתו בחום ובאמפתיה ובתכנים מעשירים מלווה אותנו כל יום מהרגע בו התחלנו לעסוק בחינוך.

הפעילויות החינוכיות שלנו  מופעלות על-ידי צוות חינוכי בעל ניסיון והשכלה בתחום החינוך הפורמאלי והבלתי-פורמאלי כאחד. במסגרת הפעילויות, אנו מקפידים על יצירת מסגרת ביתית חמה, אמפאתית ותומכת ועל העשרת עולמם של הילדים בתוכן ובחוויות בדרך בלתי אמצעית.

אנו, מייסדי החברה, אורלי ורונן הרמן רואים את כל אחד מהילדים חלק ממשפחה אחת גדולה, המשפחה שלנו, ואת הוריהם שותפים מלאים לעשייתנו. המסגרת שלנו היא הבית של הילדים, ילד המקבל חום ואהבה, חיוך, עידוד ותמיכה הוא ילד שמח שייהנה לשהות במסגרת וישאף להתנסות ללמוד ולהתפתח בהתאם ליכולותיו ולאישיותו.

המסגרת שלנו בה שוהים הילדים היא גם הבית שלכם ההורים, אנו רואים בהורים שותפים מלאים, שהפקידו בידינו את הדבר היקר להם מכל ורק שותפות מלאה ומעורבות כנה, בונה ואמיתית תיצור קרקע פורייה להתפתחות טובה, מאושרת ומוצלחת של ילדינו.
השקפת עולם זו עוברת כחוט השני בקרב כל אחד ממדריכי החברה ומעובדיה ומתבטאת בדאגה הבלתי פוסקת לצורכי הילדים ובשקיפות ותודעת השירות הבלתי מתפשרת מול ההורים.

אנשי הצוות - המפתח להצלחה

מסגרת חינוך מוצלחת היא תוצר של ניהול נכון וגיוס כוח אדם טוב וראוי.

במסגרות  החינוכיות שלנו החל מהמנהלים, דרך הרכזים ועד אחרון המדריכים –כולם בראש ובראשונה מחנכים שאהבת הילדים והרצון להעניק להם חום, אהבה, דרך ארץ והעשרה עומדים בראש מעייניהם.

חינוך ילדים "צריך" לבוא מהבטן, אין זו עבודה שבה ניתן להחתים כרטיס, זוהי אומנות שבה נדרשת: אהבה אמיתית לילדים לצד חדוות יצירה.

אנו משקיעים את מיטב מרצינו  בגיוס מדריכים "החיים ונושמים" חינוך ואשר יוכלו בזכות כישוריהם ואופיים ליצור סביבה חינוכית תומכת אוהבת, שמחה ומעשירה. לצד אהבת הילדים והחינוך אנו מאתרים מדריכים שיש להם את הכישורים המתאימים להובלת קבוצה, העברת תכנים ויכולת התבטאות שתהלום את המשלב הלשוני והלך הרוח החינוכי בו אנו מאמינים. אנו מלווים את הצוותים שלנו באופן שוטף, במפגשים קבועים לעיתים יום יומיים, בהשתלמויות חודשיות ובביקורים תכופים ונשנים במסגרות החינוכיות עד רמת ההכרה של הילדים והוריהם.

תוכן והעשרה

העשרת עולמם של ילדי "העשרת צהריים" נעשית בדרך חווייתית ומהנה. בכל חודש אנו נפגשים עם אנשי הצוות והבקרה לצורך הנחלתה של תכנית פדגוגית, סדורה ומובנית.

התכנית כוללת מערכי פעילות מפורטים ובהם: סיפורים, משחקים, רעיונות ליצירה, דרמה, מעגלי שיח ועוד.

הילדים פוגשים חוגים רבים ומגוונים מכל תחומי העניין. כל החוגים מופעלים על ידי אנשי מקצוע ומאושרים על ידי משרד החינוך.

השתלמויות ופיקוח

פעילויות העשרת צהריים מפוקחות על ידי מערכת פיקוח חיצונית ופנימית.

כל הפעילויות שלנו הן תחת פיקוח של משרד החינוך, הבריאות, הכלכלה והרשות המקומית וכן על ידי מנגנוני פיקוח פנימיים של החברה.

כל מדריכי החברה משתלמים במהלך השנה בהשתלמויות שונות ובתחומי דעת מגוונים. במהלך השנה משתלמים העובדים בהשתלמויות של משרד החינוך בתחומי פדגוגיה ועזרה ראשונה בנוסף להשתלמויות השוטפות שלנו בתחומי התוכן, המתודיקה, תזונה, בטיחות ועוד.

ההורים – שותפים מלאים במסע החינוכי

כולנו בסופו של דבר הורים. אנו רונן ואורלי הרמן הורים לארבעה ילדים וכך חלק ניכר מציבור המחנכים ורכזים שבחברתנו.

אנו מבינים את הדאגה של כל הורה והורה לילדו ואת הרצון הכן והאמיתי שהילד האישי שלנו יקבל את מלוא תשומת הלב ואת מלוא החום, האהבה והאמפתיה.

נקודת המוצא שלנו כמנהלי הרשת המושרשת לכל אחד ואחת מצוות ההדרכה שלנו, היא לראות בכם ההורים שותפים. אנו מתנהלים בשקיפות מלאה ומשתדלים להעביר את המידע הרב ביותר אודות ילדיכם. אנו מקפידים לעדכן אתכם, ההורים בנעשה במסגרת החינוכית בו שוהה ילדיכם באמצעי תקשורת ומדיה מגוונים.

אנו רואים בהיזון החוזר שלכם, נקודת מבט חשובה ומשמעותית המאפשרת לנו ללמוד, לשפר, להתחדש ולהאיר את דרכינו החינוכית.